EN ÇOK YAPILAN DİYET HATALARI
Diyetisyen kontrolünde olmadan zayıflamaya çalışmak: Diyetisyeniniz sizin hayat şartlarınıza ,kan tahlilerinize ,  vücut analiz sonuçlarınıza bakarak  size en doğru programı hazırlayacaktır. İşin uzmanından yardım alın.

Kahvaltı atlamak: Bazı bireylerin kahvaltıyı atlamalarındaki neden gün içerisindeki enerjiyi azaltmak istemelerinden kaynaklıyor. Fakat kahvaltı yapmamak aksine metabolizma hızınızı düşürerek kilo almanıza neden olabilir.

Diyete hedefsiz başlamak: Hedefiniz olmadan başarı size her zaman uzak kalacaktır. Haftalık veya aylık gerçekçil hedefler koyarak başarı ulaşmak zor olmayacaktır.
Popüler diyetler yapma: Bu tarz diyetlerle kişi kilo verdiğini sanır fakat giden kiloların çoğunluğu sudan ve kastır. Sonrasında verilen kiloların fazlasıyla geri alma ve metabolik direnç riski vardır.

Sürekli aynı diyeti uygulamak: ayni diyeti sürekli yapmak bir süre sonra kilo verme sürecini durduracaktır. Bu yüzden diyetisyeniniz zamanı gelince programınızı tekrar düzenleyecektir.
Her gün tartılmak: Her gün tartılmak diyet motivasyonu açısından size zarar verir. Çünkü gün içerisinde bile değişimler görülebilir; ödem artışı, kabızlık total kiloyu etkileyebildiği için tartıya çıktığınızda kendinizi kilo almış olarak görebilirsiniz. Haftada 1 kez mümkünse diyetisyeninizin kontrolünde tartılmalısınız.
Su içmemek: Su içmek metabolizmanızı hızlandırmanın yanı sıra metabolik artıkların atılması ve besinlerin sindirilmesi açısından oldukça önemlidir. Günlük 2-2,5 litre su içilmelidir. Çay, kahve, ayran  gibi içecekler asla su yerini tutmaz
Hızlı kilo vermek: Bir çok kişi kilolarından hemen kurtulmak ister. Düşündüğünüzde bu kiloları bir anda almadınız peki nasıl bir anda gitmesini bekliyorsunuz ? Biraz sabır göstererek sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kalıcı olarak kurtulmayı hedefleyin. Zira hızlı verilen kilolar aynı hızla geri alınır.
Bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Kızılırmak Mah. 1456. Cad. No: 3/9 GÖZDE Sitesi Kat:4 Çukurambar / Çankaya / ANKARA Gsm: 0 544 501 80 06
Desing by KAYACIK Tasarım  Copyright © 2015 Tüm Hakları feridesimsek.com 'a aittir.
0(544) 501 80 06
+90 544 501 80 06
Online
Rezervayon