NEDEN ACIKIYORUM ?
1-Düşük kalorili diyetler yapmak : Metabolizma hızınızın çok altında bir enerji ile yapılan diyetler hem kısa sürecektir hem de uzun vadede yarar sağlamayacaktır. Bir süre sonra normal beslenme düzeninize geçtiğinizde bir bakmışsınız verdiğiniz kiloların çoğunu geri almışsınız. Ayrıca sürekli acıka hissi hiçbir zaman gitmez. Çünkü vücudunuz tok hissetmek için vitamin, mineral, protein ve sağlıklı yağlara ihtiyaç duyar.

2-Bazı İlaçlar: Bazı ilaçlar iştahınızı artırabilir. Oral kortikosteroidler her zaman aç hissetmenize neden olur. Bunun yanı sıra antidepresan ilaçları da iştah artışına neden olabilir.

3-Hastalıklar: Her zaman aç hissetme tanı konulmamış veya kötü kontrollü diyabet, bipolar hastalık, düşük kan şekeri, Graves hastalığı, tenya gibi hastalıklar durumunda görülebilir.

4-Depresyon: Özelikle tatlıya karşı aşırı bir istek oluşur. Bu yüzden yeme isteği artabilir. Buna bağlı kilo artışları yaşanabilir.

5-Susuzluk : Beyin bazen susuzluk ile acıkmayı birbirine karıştırıyor olabilir. Bu yüzden günlük 2 litre suyun altına düşmemelisiniz.

6-Asitli içecekler : Asitli içeceklerde yeme hissini uyandıracak maddeler vardır. Ayrıca vücuttan suyun uzaklaşmasına neden olur.

7-Uyku eksikliği : Yeterince uyumamak açlık krizlerine neden olur. Vücutta açlık hormonu olarak bilinen ghrelin yüksek seviyelerde gezmeye başlar ve gün boyunca açlık devam eder.
Sürekli bir şeyler yiyorum ama yine de acıyorum diyorsanız gelin çözümü birlikte arayalım. Patlayana kadar yeme isteğiniz varsa beyninizin size bir oyunu olabilir.

Beyniniz sürekli bu şekilde yemeniz için komut göndermeye başladığını biliyor musunuz ?

Sürekli aç hissetmek sağlıklı bir durum değildir. Altta yatan psikolijik nedenler de olabilir. Peki bu hisse neden olan sebepler nelerdir ?
Bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Kızılırmak Mah. 1456. Cad. No: 3/9 GÖZDE Sitesi Kat:4 Çukurambar / Çankaya / ANKARA Gsm: 0 544 501 80 06
Desing by KAYACIK Tasarım  Copyright © 2015 Tüm Hakları feridesimsek.com 'a aittir.
0(544) 501 80 06
+90 544 501 80 06
Online
Rezervayon